Taras modułowy krok po kroku

tarasy modulowe

Tarasy modułowe z betonowych elementów L-ka – zrób to sam !
System modułowy to doskonały sposób na budowę wymarzonego tarasu zaledwie w kilka dni. Taras modułowy ma wiele praktycznych zalet, m.in. nie wymaga bowiem wylewki betonowej ani szczelin dylatacyjnych i doskonale sprawdza się na terenach o grząskim podłożu. Można go wykonać przy pomocy projektanta lub samodzielnie - poniżej znajduje się kilka eksperckich wskazówek, jak należy montować taras „na sucho” z betonowych elementów L-ka.

W przypadku tarasów układanych „na sucho” nie jest konieczna dylatacja, czyli szczelina utworzona specjalnie do regulowania obciążeń w powierzchni, ponieważ taras jest konstrukcją „elastyczną”. Obciążenie tarasu zmniejsza się poprzez zastosowanie podsypki cementowo-piaskowej. Na wykończenie można zastosować palisady, obrzeża lub cegły, dzięki czemu ciężar tarasu rozłożony zostaje na poszczególne elementy konstrukcyjne, a nie na unieruchomioną bryłę domu.
W pierwszej kolejności wytyczamy teren tarasu zgodnie z projektem i na wcześniej przygotowanym podłożu. Następnie ustawiamy L-ki na sucho, stosując na wewnętrznych ścianach membranę lub łącząc je klejem do betonu – bez membrany. Wyznaczoną za pomocą betonowych modułów przestrzeń do połowy wysokości konstrukcji wypełniamy kruszywem o dużej frakcji, na którą wysypujemy podsypkę piaskowo-cementową. To ona stanowi końcowe podłoże do płyt tarasowych – zdradza Aleksandra Skwira, projektant nawierzchni w firmie Jadar Sp. z o.o.Po wykonaniu tej czynności pozostaje nam tylko ułożenie podłogi z płyt tarasowych lub kostki brukowej. Pamiętajmy, że na wykończenie tarasu modułowego możemy zastosować elementy dekoracyjne np. w postaci gotowych donic i palisad – dodaje Skwira.

tarasy lkaTaras układany w ten sposób ma jeszcze kilka praktycznych zalet. Ważna jest przepuszczalność powierzchni, dzięki której wody opadowe mogą swobodnie przenikać do gruntu, a nie tylko tak, jak sugerują wyprofilowane spadki oraz możliwości regulacji jego wysokości. W każdej chwili i z dużą łatwością można rozmontować taras i np. powiększyć lub zmniejszyć bez konieczności wylewania betonowej podbudowy. Niezaprzeczalnym walorem tarasu modułowego budowanego „na sucho” jest czas wykonania. Zaaranżowanie tarasu „na mokro” może potrwać nawet do miesiąca, natomiast metodą „na sucho” wykonamy go w ciągu 1-2 dnia i o wiele mniejszym kosztem.

***

Jadar Sp. z o. o. to jeden z wiodących producentów kostki brukowej w Polsce i Europie a także dekoracji architektonicznych do wnętrz i ogrodów pod markami własnymi Jadar Home, Jadar Garden oraz SunBlock. Spółka działa od 1990 r. i oferuje wykwalifikowaną kadrę i wysokiej jakości materiały budowlane przy użyciu nowoczesnych technologii. Jadar sp. z o.o., obok siedziby w Radomiu posiada oddziały w Skaryszewie, Kielcach, Grójcu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Wysoką jakość wyrobów i stabilną pozycję spółki potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia takie jak „Budowlana Firma Roku 2015”, „Orły Polskiego Budownictwa” czy certyfikat „Rzetelni w biznesie”. Firma Jadar została także w 2015 r. laureatem programu Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki w ramach projektu „Lider Polskiej Gospodarki”.
Więcej informacji na stronie www.jadar.pl.

Kontakt dla mediów:
Value Communication Sp. z o.o.
Aneta Kucharska
Senior PR Manager
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Martyna Drozdowska
PR Executive
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla mediów

ikona nasza agencjaikona nasze oddzialyikona logo jad
ikona jadar sunikona jadar homeikona logo gard

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun

JADAR SP. Z O.O.

ul. Marii Fołtyn 6B
26-600 Radom

SEKRETARIAT

tel. +48 369 09 00
tel. +48 369 09 01
jadar@jadar.pl

PRODUKTY
INSPIRACJE
CENNIK
AKTUALNOŚCI
O NAS
GDZIE KUPIĆ
KONTAKT
FAQ

WSPÓŁPRACA

Dział projektowy
Dla architektów
Dla wykonawcy i dystrybutorów

DO POBRANIA

Dla architektów
Katalogi
Deklaracje zgodności
Dla mediów