Ogrodzenie ogrodu: 4 oryginalne materiały na ogrodzenie

Gdy planujemy ogrodzenie ogrodu, przede wszystkim zastanawiamy się, z jakiego materiału je zbudować. Chętnie decydujemy się na ogrodzenia murowane, ze względu na ich trwałość. Poznaj 4 oryginalne materiały na ogrodzenie murowane: pustaki i cegły, w tym cegłę antyk doskonałą do rustykalnych wnętrz ogrodowych.

Ogrodzenia murowane są trwałe, a ich konserwacja wymaga znacznie mniej czasu niż pielęgnacja ogrodzeń drewnianych. Z tego powodu są chętnie wykorzystywane do ogrodzenia posesji. Wśród wielu dostępnych na rynku materiałów na ogrodzenia murowane możemy znaleźć różnego rodzaju pustaki i cegły. Przedstawiamy cztery materiały na ogrodzenie, wykonane w nowoczesnych technologiach.
Można z nich stworzyć nie tylko oryginalne ogrodzenia, ale także elementy małej architektury ogrodowej. Z tych pustaków i cegieł powstaną ciekawe słupki i cokoły ogrodzeniowe, ale także ogrodowe murki, murowane grille czy kominki, ławy do miejsc wypoczynku czy dekoracyjne studnie. Jeśli nasz ogród urządzony jest w stylu rustykalnym, warto do budowy ogrodzenia i elementów małej architektury wykorzystać cegłę antyk, która znakomicie będzie się komponować z takim charakterem ogrodowego wnętrza.

jadar cegla antyk.12 f

Materiały na ogrodzenia: pustaki i cegły

Pustak gładki. System ogrodzeniowy z pustaka gładkiego to nowość w ofercie firmy Jadar. Wykorzystanie pustaków ogrodzeniowych gładkich pozwala w szybki sposób konstruować zarówno ogrodzenia, jak i nietypowe rozwiązania architektoniczne w ogrodzie. Pustaki gładkie dostępne są w trzech najpopularniejszych kolorach: brązowym, czarnym i szarym.

jadar ogrodzenia 1052305

Pustak łupany. W ofercie firmy Jadar dostępne są pustaki słupkowe i cokołowe. Pustak łupany słupkowy to specjalnie przygotowany element sytemu ogrodzeniowego, przeznaczony do budowy gotowego słupka ogrodzeniowego, natomiast pustak łupany cokołowy – wykonany w technologii łupania – to element przeznaczony do budowy cokołów oraz łączenia przęseł w ogrodzeniach. Oba rodzaje pustaków dostępne są w ośmiu kolorach: od białego do czarnego.

jadar ogrodzenia 1052918

Cegła łupana. Do budowy ogrodzeń oraz elementów małej architektury możemy wykorzystać produkowane przez firmę Jadar cegły wykonane w technologii łupanej w dwóch formach: cegły łupanej słupkowej i cegły łupanej cokołowej. Cegły łupane dostępne są, podobnie jak pustaki, w ośmiu kolorach.

jadar ogrodzenia 1052510

Cegła antyk. To doskonały materiał na ogrodzenia nawiązujące charakterem do rustykalnej aranżacji ogrodu, tworzące dzięki temu unikalny charakter posesji. Charakterystyczną cechą cegły antyk są zaokrąglone krawędzie, dzięki którym materiał nabiera postarzałego wyglądu. Cegła antyk może być wykorzystywana do budowy wszelkiego rodzaju murów, murków oporowych, donic, ogrodzeń, grilli, kominków lub mebli nadając wyjątkowy klimat przestrzeni ogrodowej. Dostępna jest w sześciu kolorach: beżowy, brązowy, czarny, rubinowy, szary, żółty.

jadar cegla antyk.7 f

 

Źródło: https://www.wymarzonyogrod.pl/ogrodzenia-nawierzchnie/ogrodzenia-ogrodu/ogrodzenie-ogrodu-4-oryginalne-materialy-na-ogrodzenie,36_3614.html,36_3614.html

Dla mediów

ikona nasza agencjaikona nasze oddzialyikona logo jad
ikona jadar sunikona jadar homeikona logo gard

logo www biale300

face jadar face jadar homeface jadar garden   face jadar sun

JADAR SP. Z O.O.

ul. Marii Fołtyn 6B
26-600 Radom

SEKRETARIAT

tel. +48 369 09 00
tel. +48 369 09 01
jadar@jadar.pl

PRODUKTY
INSPIRACJE
CENNIK
AKTUALNOŚCI
O NAS
GDZIE KUPIĆ
KONTAKT
FAQ

WSPÓŁPRACA

Dział projektowy
Dla architektów
Dla wykonawcy i dystrybutorów

DO POBRANIA

Dla architektów
Katalogi
Deklaracje zgodności
Dla mediów

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok Nie zgadzam się